Depis korszak - Valóban?
Van egy ismerősöm. Nem tudom, miért és, hogyan gondolja, de egyfolytában azt hajtogatja "depis korszakom van, tegnap este is úgy kiakadtam. Sírtam is, de a legrosszabb az volt, hogy nem tudtam miért..."
Valójában nem csak az ismerősöm, hanem a legjobb barátnőm. Egy gyönyörű házban él az anyukájával és az apukájával. A testvére már idősebb és nagyon szép életet él.
Nos hiába kérdezem tőle: Miért? - Elmosolyodik és megrázza a fejét. - Nem tudom, egyszerűen csak azt hiszem, hogy egyre depisebb leszek."
Sajnos van egy olyan érzésem: Nem tudja, milyen az igazi szomorúság és ezért hiszi azt: Ő szomorú.
Néha én is éreztem már magamat a rossznál is rosszabbul, de soha nem tudtam, volna azt mondani: Ez depresszió. Hülyeség rögtön az elején azt mondani, hogy betegek vagyunk.
Ha tudni szeretnéd miről is beszélünk tessék:
A depresszió pszichiátriai megbetegedés. A klinikai pszichiátria megkülönbözteti a depresszió különböző fajtáit: a súlyos depresszív zavar (Major depressive disorder) más néven klinikai depresszió, az unipoláris depressziót valamint az unipoláris zavart is. A depresszió megnevezést a köznyelvben gyakran használják többféle (külső szemlélő számára szembetűnően lehangoltsággal járó) pszichiátriai megbetegedés megnevezésére. Így: Mint neurózis, A reaktív depresszió az a depresszív állapot amit valami lelki megrázkódtatás (katasztrófa átélése, egy közeli rokon halála, stb) okozott.
Mint pszichózis (elmezavar) esetén megjelenő unipoláris zavar néven ismert olyan hosszan tartó elmeállapot, más klinikai néven melankólia (búskomorság), aminek jellemző tünetei: lehangoltság, szomorúság, veszteségérzet, elesettség, apátia vagyis érzelem hiánya. A katatónia vagyis teljesen inaktív állapot hasonló a depresszióhoz, de valójában súlyos pszichózis (elmezavar)hoz társul. A pszichotikus depressziót gyakran kíséri halálvágy, öngyilkossági késztetések és jellemzője, hogy a beteg teljesen elveszti a kapcsolatot a valósággal, makacsul ragaszkodik az érzelmeihez és nem látja be, hogy beteg. A pszichotikus depresszió egyik formájában egy homlokegyenesen ellenkező hangulati állapottal párosul és azzal periódusosan váltakozik. Ennek a csapongó hangulattal jellemzett betegállapotnak a neve bipoláris zavar (angolul bipolar disorder) vagy mániás depresszív állapot (manic depressive disorder).
( Wikipédia )
Szóval, ha te is úgy gondoltad eddig, hogy depressziós vagy de az fentiek elolvasása után már vannak kétségeid újra gondolkozz el, gondold át a dolgot. Ha mégis depis vagy egy kicsit, próbálj változtatni az életeden.
A metál zene lehangol, ha nem eszel szomorúságodban az szintén, ha bántalmazod magadat, az egészséged bánja. Szóval próbálj meg vicces dolgokat csinálni, legyél sokat közösségben, segíts a szüleidnek, akkor tuti, hogy elismernek, ami nagyon jól esik mindenkinek. :)